Do práce na kole 2021 – 11.ročník

 

Jako každý rok, i tentokrát se naši zaměstnanci zapojili do celostátní výzvy Do práce na kole, která se každoročně koná během měsíce května. Tato výzva motivuje k cestování na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem. Cílem výzvy není podávat sportovní výkony, ale zjistit, že pravidelný aktivní pohyb má mnoho výhod. Pro letošní rok byla uzpůsobena pravidla tak, že bylo možné započítávat nejen cesty do práce, ale i cesty do přírody, na nákup nebo se psem. Zapojit se tak mohl každý! 

Výjimečnost 11.ročníku ale nespočívá jen v úpravě pravidel, ale především v rekordním počtu zapojených účastníků a účastnic, kdy tento počet čítá více než 20.200 registrovaných.

Takto velký zájem je dán i koronavirovou krizí, kdy podstatnou část lidí motivovalo více pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, někteří dokonce považovali cestu na kole či pěšky bezpečnější než cestovat městou hromadnou dopravou. Provoz byl díky práci z domova mírnější, a tak i tato skutečnost přesvědčila k účasti i těch, kteří se právě velkého provozu obávali.

Tento rok se z naší společnosti účastnilo celkem 17 zaměstnanců.

Celková ujetá vzdálenost činí 6.292 km, což je o 2167 km více než předchozí rok! Velmi zajímavý je také fakt, že jsme touto ujetou vzdáleností ušetřili 793 kg/CO2. Právě snížení uhlíkové stopy je dlouhodobým cílem naší společnosti, která podniká jednotlivé kroky k tomu, aby se stala šetrnější k životnímu prostředí, a tato výzva k tomu neodmyslitelně patří.

Tentokrát jsme vyhlásili celkem čtyři vítěze, kteří splnili 100% pravidelnost , absolvovali tedy každý den 2 cesty z a do práce na kole nebo pěšky.

  1. Peter Bonk 197,76 km
  2. Jirka Stejskal 1.296,74 km
  3. Lukáš Strnad 588,76 km
  4. Eliška Rozsívalová 511,93 km

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zaměstnancům za účast!

*pozn. roušky a respirátory byly odloženy pouze na fotografie