Dobrý den,

dovolte mi informovat, že je za námi již devátý ročník celorepublikové akce Do práce na kole. My, jako Nitto se této akce účastníme pravidelně již od roku 2014, čili je za námi již šestý ročník. Cílem této akce je motivovat co největší počet lidí k pravidelnému používání šetrných způsobů dopravy a tím ušetřit emise CO2, které standardní dopravní prostředky (auto, autobus, motocykl, apod.) produkují.

Soutěž probíhá každoročně v průběhu měsíce května. Počasí letos opravdu nebylo zrovna přívětivé, o to ocenění všem, které jeho nástrahy zvládli a vytrvali.

V celé ČR se akce zúčastnilo 19 576 pracovníků z 2 737 firem. Celkově se najezdilo, nachodilo a naběhalo 3 610 235,6 kilometrů, tím pádem se teoreticky  ušetřilo 465,7 tun CO2 v  celé ČR.

Za naši společnost se akce účastnilo 13 zaměstnanců, tím pádem jsme teoreticky ušetřili 306 Kg CO2. Doufáme, že i touto cestou se nám podařilo přispět k našim firemním hodnotám, kde ochrana životního prostředí a vztah k enviromentu je jednou z nejvyšších priorit.

Za naši společnost jsme si určili tři kategorie, ve kterých budeme vyhlašovat a oceňovat vítěze: výkonnost jednotlivce – kolo, pravidelnost  jednotlivce (kolo a jiný způsob přepravy) a pravidelnost týmu.

Jako již standardní dárek pro veškeré účastníky bylo pořádající společností připraveno pro všechny účastníky (i ty, kteří to v průběhu soutěže, měsíce května, vzdali) kvalitní tričko s motivem soutěže z biobavlny.

Tato akce je již za námi a těšíme se na nové výzvy v dalším ročníku.

Za HR Richard