Jubilejní 10. ročník výzvy Do práce na kole běží v tradičním termínu od 1. do 31. května. Pravidla jsme upravili tak, aby se do akce mohli zapojit i ti účastníci, kteří kvůli aktuální situaci denně do práce necestují. Zapisovat tak půjdou například i vyjížďky, procházky, bezmotorové cesty na nákup nebo domácí cvičení.

Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu či chůze. Letošní výzvou bude také pomocí pravidelného pohybu (při cestách do práce, na nákup nebo při cvičení doma) udržet si fyzickou i psychickou pohodu v časech karantény. Akce Do práce na kole se tak stává největším národním teambuildingem zaměřeným proti „blbé náladě“.

Do práce na kole je týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně si spolu s kolegy zapisují do systému své bezmotorové cesty, případně další aktivity.

V současné mimořádné situaci je tento způsob cestování zcela ideální. Nemusíme denně využívat veřejnou dopravu, a je mnohem jednoduší dodržovat dostatečný odstup od množství lidí, které každodenně potkáváme cestou do práce.

Celkově se za naší společnost přihlásilo 16 lidí. Neohrožené týmy jako Kvalitní Nitto tým, Nitto Stars, No Ambitions To Win, Oldies a Vamos a la Blaya už pilují svou taktiku.

Soutěž začala, nechme se překvapit, kdo zvítězí a hlavně kolik C02 městu ušetříme!
Hodně kuráže všem zúčastněným!