Do práce na kole 2022

Jako každý rok během měsíce května napříč Českou republikou proběhla výzva s názvem „Do práce na kole“.

Výzva Do práce na kole je skvělou motivací vystoupit ze stereotypu a zkusit se pohybovat po městě trochu jinak. Výhody pravidelného pohybu pocítí nejen všichni účastníci výzvy, ale i další účastníci silničního provozu-zlepší se dopravní situace a stav městského prostředí.

Pravidla jsou jednoduchá a jasná: Při cestování do práce nepoužívejte žádné vozidlo – místo toho volte kolo, koloběžku, kolečkové brusle nebo dokonce můžete do práce chodit pěšky či poklusem.

Květnovou výzvu letos přijalo 24 695 účastníků z celé ČR , což se také stalo i rekordem (loni 22 112 účastníků).

Stále víc a víc společností, včetně společnosti Nitto, mají o tuto výzvu velký zájem. Z NCZ se zúčastnilo 17 zaměstnanců rozdělených do 5 týmů a většina z nich měla 100% pravidelnost = jezdili každý den do práce a zpět domů buď na kole nebo chodili jen pěšky.

Zaměstnanci NCZ: ‚‚Výzva je pro nás jako zdravý a zábavný teambuilding a také jako účinný nástroj společenské odpovědnosti‘‘ .

Děkujeme jim za jejich zapojení, za to, že chtějí udělat něco pro své fyzické a duševní zdraví, ale také pro zdraví našich měst a planet. Věříme, že zejména v době klimatické krize se počítá každý krok směrem k udržitelnosti! Společně (ČR) jsme ušetřili 811 tun CO2 (oproti stejnému počtu km autem).

Lenka Schuermans
HR, GA & Communications Dept.
20.6.2022