Dovolte mi všem oznámit, že Nitto Denko Czech s.r.o. zahájilo spolupráci v další oblasti TPB – Transportation Bussinesu (obchodu zaměřeného na přepravu – vzhledem k našim dodávkám do námořního, leteckého, železničního průmyslu už nejsme zařazeni jen pod automobilový průmysl) a to se společností Jet Surf. Tato společnost vymyslela, vyvinula a vyrábí speciální “prkna” vybavená spalovacími motory. Jedná se o světový unikát a skutečně společnost, na kterou můžeme být jako češi nebo i brňáci opravdu hrdí, protože se po delší době jedná o výrobek, který vymyslela chytrá lokální hlava – Martin Šula – majitel společnosti. Kontakt mezi společnostmi již proběhl a nyní probíhá testování našich materiálů na jejich výrobcích.

V návaznosti na tuto spolupráci jsme se rozhodli aktivněji se zapojit i do podpory tohoto nového motorsportu. Jako nejideálnější řešení se jeví spolupráce se společností Jet Limousine, která již pro nás delší dobu zajišťuje přepravy návštěv a zaměstnanců. Majitel této společnosti – Tomáš Mičánek, je zároveň i bývalým profesionálním jezdcem silničních automobilových závodů. V minulosti se stal několikanásobným vítězem GT3 série.

V tomto roce se nám podařilo uzavřít smlouvu o propagaci na celou světovou sérii Moto Surfu a dále na automobilové závody Lamborghini ESET seriálu a rakouské Dunlop Drift Challenge. Na všech těchto podnicích bude propagace našeho loga jak na kombinézách (dresech) tak I na závodních strojích. Na některé závody budeme mít možnosti tento tým podpořit osobně a budeme mít pro zaměstnance volné vstupy.

A teď k tomu, co právě proběhlo.

Ve dnech 7-9 června proběhl první závod světové série MotoSurf WorldCup. Po třech letech se nejlepší závodníci z celého světa opět vrátili do Brna, konkrétně na Brněnskou přehradu.  Mezi muži se představilo okolo 70ti závodníků, mezi ženami to byla necelá třicítka. Do hlavního závodu se kvalifikovalo 48 mužů a 24 žen.

Námi podporovaní závodníci bojovali a po kvalifikaci to vypadalo velmi nadějně. Tomáš Mičánek dokonce jednu kvalifikační rozjížďku vyhrál, ale….. Opravdu se jedná o motoristický sport se vším všudy, tedy I s technickými problémy! A ty se dostavily, zčásti byly způsobeny nečistotami Brněnské přehrady, které byly nasávány do motorů a druhou příčinou byly naprosto nová surfová prkna, které ještě nebyly plně odladěny.

Takže všechno marné a kvůli technickým problémům se bohužel ani jeden z námi podpořených jezdců nedostal do finálové jízdy.

I tak musím říct, že to byl jedinečný zážitek, moci nakouknout pod pokličku nově se rodícímu sportu. Ještě asi bude chvíli trvat než se tento sport bude moci rovnat s těmi nejznámějšími, jako je například Redbull Air Race série. Ale koncept, který je nastavený je tomuto seriálu velmi podobný.

Zážitek ze závodů byl umocněný nádherným prostředím a spoustou doprovodných aktivit přímo na Brněnské přehradě jako byl skákací hrad pro děti, možnosti využít vyhlídkových letů vrtulníkem nad přehradou a celý třídenní program byl zakončen exhibiční jízdou, po které následoval ohňostroj v rámci Igniss Brunnensis.

Já osobně jsem z časových důvodů navštívil závody pouze ve čtvrtek, ale i tak opravdu bylo na co koukat. Co jsem měl možnosti mluvit s kolegy, kteří byli v pátek a v sobotu, tak byli podobně nadšení. Jsem rád, že jsme se jako firma mohli podílet na další velice zajímavé akci jak pro Brno, tak i pro celý region.

Těšíme se na další akce ve spolupráci se společností Mičánek Motosport a na příští rok. Kdy by se série Moto Surfu měla znovu vrátit do České Republiky a doufejme, že to bude opět Brno nebo někde poblíž.

 

Za HR Nitta – Richard