Vzhledem k tomu, že letos mezinárodní den žen padl na neděli, rozhodli jsme se potěšit naše drahé kolegyně, a obdarovali jsme je s předstihem, v pátek 6. března.

Každá přítelkyně, manželka, maminka, babička, dcera, sestra, kamarádka, kolegyně, žena, která v tento den byla v práci, byla obdarována kyticí narcisů. K svátku žen obdržela určitě svou první kytici květin. Doufejme, že to byla první z mnoha, které dostali později v neděli 8. března.

Předání kytice doplněné sladkou pozorností se ujmul náš HR manager Richard a Sr. Operation Manager Freddy. Vykouzlili tak úsměv na jejich tváři a velmi je potěšili.

Co bychom měli o MDŽ vědět?

Mezinárodní den žen se slaví už od počátku 20. století, s komunistickým režimem v Československu jeho vznik nesouvisí. Původní základní myšlenkou MDŽ je občanská a politická rovnoprávnost mužů a žen, zapojení žen do rozhodovacích procesů, zavedení volebního práva pro ženy a odstranění genderové diskriminace. MDŽ by tedy neměl být spojován s komunismem, ale s mnohaletým mezinárodním bojem za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. Jako takový je MDŽ důležitým dnem každoročně připomínajícím nikoli éru komunismu, ale boje žen za svá práva.

Šťastné MDŽ 2020!