Letošní červen se stal měsícem, kdy zaměstnanci společnosti Nitto po celém světě, dostali možnost podílet se na růstu a vývoji nových nápadů. Byla vyhlášena soutěž o nejlepší nápad na nové podnikání, chybějící produkt na trhu nebo jinou myšlenku, která by se s pomocí podpory společnosti Nitto, dala realizovat.

Do pátku 26. června 2020 se mohli zaměstnanci společnosti přihlásit se svým nápadem, na kterém poté budou moci pracovat a podílet se na jeho realizaci. Celosvětově bylo předloženo 1107 kreativních nápadů. V rámci našeho regionu EMEA, který se v počtu zaměstnanců pohybuje kolem 6%, se do projektu přihlásilo celkem 99 jednotlivců či týmů se svým projektem.

Dne 17. července 2020 bylo oceněno 20 nejlepších projektů. Peněžní odměnu v různé výši dostali všichni ocenění. Nejlepším projektem a 1. cenu získal kolega Kurato Nakashima (NUK) s nápadem vývoje pásky: „Proti propíchnutí & multifunkční páska“ pro využití na jízdní kola. Druhou cenu získal za nápad: „Protizamlžovací a adhezivní náplasti na oční a sluneční brýle“ pan Geoffroy Hue-Habrioux (NFR). Na místě 3. byl oceněn Csongor Sorban (NHU) za nápad: „Páska pro detekci žíly pro krevní testy/odběr krve/vyšetření krve“.

Za NCZ na 15. místě byl se svým nápadem vybrán tým ve složení Lukáš Strnad, Michal Repka a Pavel Bunganič. Na místě 17. se se svým projektem umístil kolega Ladislav Hrubý.

Gratulujeme všem účastníkům a výhercům této výzvy, která ukázala, že dobré nápady mohou přijít od nás všech!