Nitto Denko Czech s.r.o. je a chce být vnímána jako společensky odpovědnou společností, proto jsme se rozhodli, že v následujících měsících budeme CSR aktivitám věnovat zvýšenou pozornost. Všichni zaměstnanci naší společnosti chceme pomáhat a přispívat na dobré věci, které pomohou zlepšit či ulehčit život někomu jinému či pomohou řešit různé problémy naší planety.

Jako první věc, kterou chceme v tomto směru uskutečnit je SBÍRKA PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ. Oslovili jsme několik domovů z Brna a okolí a s pozitivní reakcí se nám ozvali dva z nich a s těmi jsme okamžitě zahájili spolupráci. Jedná se o Dětský domov Dagmar sídlící v Žabovřeskách a Dětský domov Jílová nacházející se na stejnojmenné ulici v části Brno-střed-Štýřice. Celkem je v těchto domovech 49 dětí a vzhledem k našemu počtu určitě můžeme alespoň trochu pomoci každému z nich.

Již během měsíce srpna jsme všem kolegům dali informace, o jaké předměty by v dětských domovech měli nejvíce zájem, a odezva byla veliká. Kabele a tašky s rozmanitými věcmi běžného života se začali shromažďovat v kanceláři HR. První várku předmětů, které poslouží zejména na jednu „akutní pomoc“ pro dvě slečny, které se koncem prázdnin  postaví na vlastní nohy a stěhují se do městských nájemních bytů a slečnám ušetří náklady na startovací čáře, jsme v požadovaném termínu předali. Také se k nám dostaly oblečky pro miminka, ty jsme předali na Novorozenecké oddělení Nemocnice Milosrdných bratří.

Všichni jsme se rozhlédli kolem sebe a našli něco, co již nevyužíváme, ale stále jsou to funkční a zachovalé věci, které se opravdu budou hodit.

Oblečení, školní, výtvarné a kreativní potřeby, sportovní nebo rehabilitační potřeby, společenské hry, čistící, úklidové prostředky, hygienické potřeby, ručníky, osušky, kuchyňské vybavení, skleničky, hrnky, sady příborů, talířů, drobné domácí spotřebiče (toustovač, topinkovač, konvice), deštníky, bezsáčkové vysavače a žehličky a vzhledem k blížícímu se přechodu na DVBT i setoboxy.

Ve skladu jsme objevili vyřazené kancelářské židle, ty poslouží dětem k psacím stolům.

Akce byla odstartována a s největší pravděpodobností bude doplněna během podzimu další aktivitou – prací dobrovolníků, kterou lze pro dětské domovy udělat. Mají zde velkou zahradu a dlouhý plot, kde lze pomoci na jejich údržbě.

Určitě všechny budeme včas informovat, a jakmile splníme i tento úkol, podělíme se o žhavé detaily.