V mládí jsem nikdy nebyla tenisovým nadšencem, až do doby, kdy jsem si začala přivydělávat při studiu. Nakonec jsem více než devět let pravidelně sledovala každý grandslam a velké turnaje sezóny.

Mým oblíbeným hráčem se stal Rafael Nadal a zejména jeho finálové zápasy s Federerem jsem takřka nikdy nevynechala a podívaná to byla vždycky velkolepá.

Když se nyní řekne Turnaj Mistrů, je mi jasné, že se jedná o poslední turnaj sezóny, kam se kvalifikuje nejlepších 8 singlových a deblových hráčů. Už o nicmoc nejde, ale prestiž tohoto turnaje je veliká.

Minulý rok jsem začala pracovat pro českou pobočku nadnárodní společnosti Nitto a téhož roku v říjnu se naše společnost stala generálním sponzorem ATP Final v Londýně a dala možnost svým zaměstnancům zúčastnit se soutěže o vstupenky na turnaj. A tak jsem se přihlásila a vyhrála vstup na úterní odpolední program.

Do Londýna jsem se vydala večer se svojí nejlepší kamarádkou, která se na tenis také ráda podívá. Bylo to tak trochu všechno narychlo, ale díky přímým letům z Brna bylo cestování bez potíží. Ubytovali jsme se na druhém břehu Temže v útulném boatelu. Druhý den jsme vyrazili do O2 Arény lanovkou The Emirates Air Line.

Přestože se nám nepodařilo vidět zápas našich oblíbenců, byl to obrovský zážitek. Na místě to vypadá a působí úplně jinak než v televizi. Atmosféra a celkově velikost haly je monstrózní. Obzvláště osvětlení a k tomu zvuková kulisa byla nezapomenutelná. Je to opravdu obrovský zážitek být přímo na místě.

Co se týká zápasů, rozhodně převýšily naše očekávání. Double třísetová bitva a v singlech se jednalo o velice vyrovnaný boj. Rozhodně doporučuji zkusit na vlastní kůži. Stojí to za to!

Nitto se stalo hrdým sponzorem této události na čtyři roky a tak jsem vyzkoušela i letos své štěstí a opět se mi zadařilo vyhrát lístky na úvodní nedělní odpolední set zápasů. Původně jsem chtěla vyrazit se svojí dcerou, ale zatím je dosti malá a asi by si to neužila tak jako moje ověřená parťačka. Letos tedy vyrážíme znovu.

Díky tomu, že letošní rok se koná v duchu stoletých oslav založení naší společnosti (i naší republiky) očekávám, že tato událost bude určitě něčím výjímečným.

Už se nemohu dočkat, jediné co vím, že svého oblíbence pravděpodobně neuvidím, i tak si to rozhodně moc užijeme.

 

Za HR Simona.