DĚTSKÝ DEN A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PRO ZAMĚSTNANCE A JEJICH BLÍZKÉ

Datum konání: 1. června 2019

Program akce:

10.00 – 11.00 Factory tour (prohlídka společnosti)

11.00 – 14.00 Dětský den

Dobrý den všem,

dovolte mi podělit se o zážitky, fotky a novinky z další akce (akcí), které jsme pro Vás připravili a zrealizovali.

Jak to probíhalo?

Veškeré účastníky jsme po příchodu rozdělili do dvou skupin. Vedení skupin a výkladu se ujali dobrovolníci z našich řad Míla a Igor. O uzavření skupin a dohled nad bezpečností se postaraly Šárka a Kamila. Vzhledem k tomu, že výroba byla pro tuto akci zastavena, byla zajištěna projekce videí, kde jsou hlavní procesy a obě naše stěžejní pracoviště zdokumentovány. Jejich promítání jsme umístili v co největší blízkosti k navození nejvyšší možné autenticity.

Po ukončení prohlídky závodu jsme se přesunuli za naši výrobní budovu, kde již byl připraven další program, a to Dětský Den.

V rámci Dětského Dne byl pro účastníky připraven poměrně bohatý a různorodý program. K dispozici po celou dobu konání akce byly: 3 skákací hrady, trampolína, ping pong, balónky s Nitto logem plněné héliem, křídy na malování na zem, ozvučení prostoru s podkreslenou hudbou a mikrofonem. Dále jsme si pozvali profíky ze společnosti Kroužky.cz (regionální pobočka Kroužky Brno), kteří pro nás připravili 3 stanoviště s dílničkami (předvedli nám alespoň malou „ochutnávku“ toho co jsou schopni realizovat a čím se zabývají – mrkněte na jejich stránky – rozhodně si každý přijde na sví, my vážně uvažujeme o zahájení spolupráce a především podpory aktivit této spolupráce). Stanoviště na našem dni byly: malování na obličeje, výroba vlastních párty čepic a stanoviště zaměřené na zvýšení povědomí o bezpečnosti i pro naše malé.

Celou akci jsme prokládali jednotlivými soutěžemi pro děti jako byly: závody v pytlích, trefování nafukovacích terčů, házení a propichování balónků, a poslední byl běh s čepicí vlastní výroby „opičí dráhou“ (čepice nesměla spadnout a nesměla se držet rukama).

Jako samozřejmost bylo připraveno náležité pohoštění a občerstvení. Ke grilu si stoupl šéfkuchař z IT oddělení a příkladně zužitkoval bohaté zkušenosti získané z předešlých společných akcí. Z grilu se podávaly klobásky a grilovaný hermelín, na vedlejším stolku jsme připravovali dětský evergreen – párky v rohlíku s kečupem nebo hořčicí. Volně k dispozici bylo ovoce a hrášek, spousta druhů pití a dětských pitíček, sladkosti, cukrová vata (tu si děti dělaly pod dohledem samy), jako překvapení a vzhledem k počasí i zmrzlina a dětmi oblíbený meloun.

Na závěr akce jsme předali ocenění – diplomy, medaile (udělovaly se i za jednotlivé soutěže) a dárkový balíček, který jsme připravili pro každého malého účastníka akce předem.

Chtěl bych nakonec alespoň touto formou poděkovat všem účastníkům akce v celkovém počtu 46 dopělých a 21 dětí. A ještě větší poděkování patří celému organizačnímu týmu ve složení Ríša, Simča, Kamča, Šárka, Igec, Míla, Michal. Zvláštní poděkování patří Simče, která se celou akcí prolínala a strašně mi pomohla s celou organizací (spíš to převzala a hlídala co jsem já zapomněl). A role ostatních už jsem v textu zmiňoval.

Věřím, že se akce všem účastníkům líbila a budeme ji moct příští rok zopakovat. Rád bych, aby se z této akce stala naše tradice, stejně tak jako už za tradici považujeme náš Vánoční večírek.

 Za HR Richard