Třetí ročník Dětského dne v Zoo Brno: Zábava pro celou rodinu

V sobotu 1. června jsme v brněnské zoo pořádali již třetí ročník oblíbeného Dětského dne, který přilákal celou stovku návštěvníků – naše zaměstnance a jejich děti. Program byl jako každý rok bohatý a nabídl zábavu jak pro děti, tak pro dospělé.

Dočasné tetování a soutěžní stezka

Jedním z největších hitů letošního ročníku bylo dočasné tetování. Děti si mohly vybrat z různých motivů a nechaly si je nazdobit na tělo nebo obličej. Tetování ale nevyužili jen ti nejmenší – i dospělí si přišli na své a odnesli si domů památku v podobě tetování.

Pro ty, kteří si chtěli zasoutěžit, byla připravena soutěžní stezka. Děti musely zodpovědět 6 záludných soutěžních otázek, které byly rozprostřeny různě po ZOO. Nakonec jsme vylosovali 9 výherců, kteří obdrželi hlavní ceny. Zároveň všichni malí účastníci obdrželi pamětní medaili a diplom.

Komentované krmení a setkání s kontaktními zvířátky  

Dalším bodem programu bylo komentované krmení zvířat. Návštěvníci měli možnost vidět zvířata zblízka a dozvědět se zajímavosti o životě zvířat v zoo. Mezi nejoblíbenější show komentovaného krmení patří bezpochyby medvěd kamčatský, nicméně tento rok měl úspěch i psoun prériový, který svým vzhledem připomíná surikaty. Nejmenší účastníci si mohli pohladit morčata nebo se setkat s domácími zvířaty v areálu  dětské zoo, která se nachází ihned za VIP zónou, kde se akce konala.

Odpolední tvoření  

Odpolední program byl volnější – děti si mohly v rámci tvořivých dílniček namalovat temperami obrázek na dřevo. Tvořivý proces zaujal nejen děti, ale zapojili se i jejich rodiče. Dále měly k dispozici křídy, bublifuky a fotokoutek. Navíc se mohly se vyfotit s maskoty v životní velikosti – dinosaurem a gorilou a odnést si rovnou fotku na památku.

Po celou dobu programu bylo také připraveno bohaté občerstvení zakončené opékáním špekáčků u táborového ohně. Děti i dospělí měli celý den dostatečný přísun nápojů, ovoce a  různých pochutin. Celý den byl zakončený spokojenými odchody všech návštěvníků. Akci jsme ukončili v odpoledních hodinách, mnozí ale v ZOO zůstali až do večerních hodin.

Radost a úsměvy na tvářích dětí byly nejlepší odměnou pro organizátory, kteří se již nyní těší na přípravu dalšího ročníku.