V minulém týdnu naše vláda oznámila vlnu dalších restrikcí, co se týče počtu pozitivně testovaných, také jsme v tomto období dosáhli hranice přírůstku 10.000 pozitivních případů denně. Je nutné se chránit, proto vedení NCZ doporučilo zaměstnancům, aby využili všech dostupných možností, aby tak mohli předcházet možnosti nakažení se nemoci Covid-19.

Žijeme ve světě digitalizace, mobilních telefonů a aplikací, Česká republika věnovala nemalé úsilí do vývoje aplikace e-rouška a aby tato aplikace fungovala efektivně, je třeba, aby ji používalo, co největší možné množství občanů. E-Rouška slouží k trasování pohybu pozitivně testovaných a pomáhá hygienikům snadněji, efektivněji a rychleji dohledávat lidi, s nimiž v poslední době nakažení přišli do styku a u nichž je vysoké riziko přenosu nákazy. Pokud se ve vaší blízkosti objevil nemocný člověk a po nějakou dobu jste byli ve společném prostoru (mhd, obchod, čekárna), aplikace na tuto skutečnost upozorní, sdělí Vám přesné místo, čas a dobu, po kterou jste této situaci byli vystaveni.

E-Rouška nezabere moc místa, není nikterak baterii spotřebující aplikací, a zcela zajišťuje anonymitu každého, kdo si ji stáhne. Aplikace snímá polohové údaje a vyhodnocuje míru vzniklého rizika, na kterou Vás upozorní.

Pokud by u Vás onemocnění propukne, můžete sesbíraná data sdílet s pracovníky hygieny, kteří budou schopni varovat všechny, se kterými jste byli v kontaktu. Díky e-Roušce se dozvíte o možné nákaze ještě před prvními příznaky a dostanete šanci včas chránit sebe a své blízké. Programátoři nyní pracují na verzi 3, která by měla být kompatibilní s podobnými aplikacemi používanými i v jiných zemích. Ideální situací je, že tato aplikace bude v budoucnu fungovat v celé Evropě nejlépe i ve světě.

Tímto žádáme všechny zaměstnance, aby si e-Roušku stáhli do svého chytrého telefonu a přispěli tím ke zvýšení účinnosti tohoto nástroje.

 

Be safe and stay healthy!
NCZ HR Team